۱۳۹۴/۱۱/۱۶

شورای نگهبان در حکم تایید صلاحیت هاشمی تجدیدنظر کند

هفت تشکل دانشجویی در خوزستان خواستار تجدیدنظر شورای نگهبان در تایید صلاحیت هاشمی‌رفسنجانی شدند.

به گزارش لارستان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از خوزستان، بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، جامعه اسلامی دانشگاه آزاد اهواز، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد ایذه، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در بیانیه‌ای مشترک که یک نسخه از آن به دفتر خبرگزاری فارس در اهواز نمابر شده از هجمه هاشمی به شورای نگهبان انتقاد کردند.

در این بیانیه آمده است: و اذقیل لهم لاتفسدو فی الارض قالو انما نحن مصلحون «11» الا انهم هم‌المفسدون و لکن لایشعرون«12» (سوره مبارکه بقره)

«نمی‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری؛ قانون تو را قبول ندارد ... نباید از کسی پذیرفت – که - ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی ... مردم به قانون اساسی رای داده‌اند، منتظرند که قانون اساسی اجرا شود؛ هرکس از هرجا صبح بلند می‌شود بگوید من شورای نگهبان را قبول ندارم ... باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید ولو برخلاف رای شما باشد.» (روح‌الله الموسوی الخمینی - صحیفه امام،جلد 14، صفحه 378)

در بخشی از این بیانیه افزوده شده است: بدون شک در نظام مقتدر جمهوری اسلامی که داعیه‌دار حرکت در جهت مصالح مردم است، تبعیت و پیروی از قانون یکی از مهم‌ترین ارکان محسوب می‌شود. به فرموده امام خمینی (ره) همه افراد جامعه، حتی زمام‌داران و رهبران، باید از قانون تبعیت کنند و بدانند در مقابل قانون هیچ‌کس حتی پیامبر تفاوت ندارد و در صورتی که بی‌قانونی از زمام‌داری سر زند موجب عزل او می‌شود.(صحیفه نور،ج 14، ص 145)

این تشکل‌ها در ادامه بیانیه خود خاطرنشان کرده‌اند: بعد از سال‌ها زجر و محنت مردم ایران زیر یوغ رژیم دیکتاتوری شاهنشاهی، جمهوری اسلامی با رأی قاطع 98 درصدی مردم مشت محکمی بر دهان دیکتاتورها و مزدورهای جهان زد مردمی که با خروش عظیم و بی‌سابقه‌شان خواستار برقراری حکومتی مستقل، مردمی و مبتنی بر قوانین ناب اسلام محمدی(ص) بودند.

امروز 37 سال از تولد انقلاب می‌گذرد و این مردم با مقاومتی مثال‌زدنی، با اتحاد و زیر سایه قانون عدالت‌طلبانه اسلام، درخت انقلاب را با سیل اشک و خون آبیاری کردند، تا مایه سعادت دنیا و آخرت‌شان باشد.

اما در آستانه سال‌‌روز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، چه شده که برخی به ظاهر دوستان دنیاپرست، خود را طلب‌کار دست‌های پینه بسته مردم شریف ایران می‌دانند، حق را در چارچوب سهم و مرز خود تفسیر می‌کنند و هم‌گام با دشمنان قسم‌خورده این انقلاب بالاخص شیطان کبیر، آمریکای جهان‌خوار سعی در زیر سئوال بردن قوانین اساسی کشور دارند و در تلاش‌اند که رژیم دیکتاتوری به راه بیاندازند و با پتک اشرافیت بر سر جمهوریت فرود آیند؟!

دانشجویان در بیانیه خود تصریح کرده‌اند: آیا امروز که جناب آقای هاشمی‌رفسنجانی قانون را سهم‌الارث نزدیکان امام می‌دانند و می‌کوشند خود را دایه‌ای عزیزتر از مادر برای بیت امام (ره) نشان دهند، فراموش کرده‌اند که امام قانون را فصل‌الخطاب خوانده است؟ احترام و حرمت بیت شریف امام (ره) پا بر جا است، اما اگر قرار است هرشخص صاحب نفوذ صبحگاه برخیزد و بگوید فلان نهاد منتخب مردم باید تابع هوای نفس من شود و قانون را به نفع من دور باید زد، پس لزوم انقلاب چه بود؟!

پس چه لزومی داشت پرپر شدن بیش از 300 هزار لاله گلگون کفن را با چشم خویش ببینیم و خون دل‌ها بخوریم؟!

آیا تحمل تمام سختی‌ها و جانفشانی‌های صورت گرفته در راه انقلاب جز برای برقراری حکومتی قانون‌مدار و برآمده از دین و با پشتوانه مردم بود؟!

پس چگونه است که با هتک حرمت قانون اساسی منتخب مردم، قانون برآمده از رای 98 درصدی مردم را مطیع امر خود می‌خواهند و نمرودوار دستور می‌دهند قانون را زیرپا بگذارید؟

مگر مردم و مسئولان مرده‌اند که امروز برخی این‌چنین بر ساحت حق‌الناس به نفع منافع و غرائض شخصی خویش بتازند؟!

در ادامه این بیانیه همچنین افزوده شده است: تلخ‌کامی چندساله حاصل از اقدامات جاهلانه، خراب‌کاری‌ها و خیانت‌های آقایان جاه‌طلب و آقازادگان مفسدشان برای مردم کم نبود، چرا اکنون که ملت شریف ایران در یوم‌الله 22 بهمن می‌خواهند دهان‌شان را به عطر «الله اکبر»، «مرگ بر آمریکا» و «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» معطر سازند، افراد منفعت‌طلب و دنیاپرست، باید پیشاپیش زهر به کام‌شان بیافشانند؟

اما ما ملت شریف ایران با چشمانی باز و با بصیرتی عمارگونه، با حضوری گسترده‌تر از سال‌های گذشته چه در راهپیمایی باشکوه یوم‌الله 22 بهمن و چه در موعد انتخابات پرشور مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، مهر خاموشی بر لب‌های زیادخواهان، بدخواهان و دشمنان این مرز و بوم خواهیم زد باشد که گامی راسخ‌تر برای تعالی و پیش‌برد آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایران عزیزمان برداریم.

هفت تشکل دانشجویی خوزستان در پایان بیانیه خود خاطرنشان کرده‌اند: ما دانشجویان ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های پاک امام راحل (ره) و تبریک سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند «جمهوریت» و «اسلامیت» بر طاغوتِ مستکبر و دیکتاتورِ دست‌نشانده امپریالیسم آمریکا، و ضمن تقدیر و تشکر بسیار از اعضای شورای محترم نگهبان قانون اساسی به ویژه جناب آیت‌الله جنتی، با توجه به مواضع ساختارشکنانه و توهین‌آمیز آقای هاشمی‌رفسنجانی از نهاد مذکور خواستار است در آستانه انتخابات مجلس خبرگان نسبت به صدور حکم تایید صلاحیت برای ایشان و امثالهم تجدیدنظر کنند.

باشد دروازه نفوذ علیه جمهوری اسلامی بسته نگاه داشته شود.


منبع : روح الله رسولی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۵۶۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید