۱۳۹۴/۰۷/۱۳

کمبود شدید معلم در آموزش‌ و پرورش لارستان

معاون مدیرکل و رئیس آموزش‌ و پرورش لارستان با ابراز نگرانی از کمبود شدید نیرو در آموزش‌ و پرورش لارستان، گفت: کمبود شدید نیرو در لارستان مشکل‌آفرین و آزاردهنده است و به‌یقین بر کیفیت آموزشی دانش‌آموزان اثر منفی می‌گذارد

به گزارش لارستان نیوز محمد فیاض‌پور پیش‌ از ظهر امروز در یک نشست خبری با بیان اینکه 22 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در شهرستان لارستان مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: آموزش‌ و پرورش لارستان دارای یک‌هزار و 800 معلم شاغل و یک‌هزار و 400 معلم بازنشسته است.
وی با بیان اینکه 50 مدرسه غیردولتی در لارستان فعالیت دارند، افزود: در اکثر روستاهای لارستان فضای آموزشی استاندارد و مناسب وجود ندارد که علاوه بر خطرآفرین بودن این معضل، در برخی موارد در امر آموزش نیز ایجاد مشکل کرده است.
فیاض‌پور با تأکید بر کمبود شدید نیرو در مقطع ابتدایی و رشته‌هایی از مقطع متوسطه اول در لارستان، تصریح کرد: کمبود شدید نیرو در لارستان مشکل‌آفرین و آزاردهنده است و به‌یقین بر کیفیت آموزشی دانش‌آموزان اثر منفی می‌گذارد.
وی جذب نیروهای بومی و استخدام فرزندان فرهنگی را از راهکارهای جبران کمبود نیرو در لارستان نام برد و افزود: راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان در لارستان، از جمله بهترین راهکارها برای پرورش نیرو، جبران کمبودها، بومی‌گزینی نیروها و... است.
مدیر آموزش‌ و پرورش لارستان از اجرای هشت پروژه مشارکتی در سطح این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: از مدیران کل آموزش‌ و پرورش و نوسازی فارس انتظار داریم با توجه به وجود مدارس غیراستاندارد در لارستان و خیرساز بودن اکثر مدارس این شهرستان، عنایت ویژه‌تری به لارستان داشته باشند.


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۷۴۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید