۱۳۹۵/۰۲/۱۸

این راه غرب هرمزگان و جنوب شرق فارس را به دریا نزدیک تر می کند

عملیات اجرایی احداث جاده معروف به خور- جناح که پس از سالها وقفه از حدود یک سال پیش مجددا آغاز شده است همچنان ادامه دارد.

به گزارش لارستان نیوز به نقل از وب سایت صبحت، در حال حاضر خیرین راهساز تحت عنوان هیات امنای راه خور مطابق با تفاهم با اداره راه و استانداری هرمزگان کار بسترسازی مسیر را انجام می دهند با این هدف که باقی اقدامات از منابع دولتی تامین گردد.
 
مسیر معروف به خور جناح از راه های تاریخی غرب هرمزگان است که قدمت آن در قواره تاریخ جناح و نزدیک به دوهزارسال برآورده شده است.
این راه در گذشته مسیری کاروان رو بوده است که ارتباط سواحل غرب هرمزگان را به مناطق فراساحلی برقرار می نموده است.
 
از سال 73 با پیگیری مسئولین و دلسوزان محلی، عملیات اجرایی ساخت این جاده با همکاری دولت به فاز اجرایی رفت و تا سال 85 با مشارکت مردم و خیرین راهساز به صورت جسته و گریخته ادامه پیدا کرد.
 
متاسفانه علی رغم وعده های متنوع مسئولین برای تکمیل این پروژه نیمه تمام، حدود هشت سال احداث جاده متوقف شد تا اینکه با تشکیل هیات امنای راه خور متشکل از جمعی از معتمدین شهرستان های بندرلنگه و بستک و حمایت دولتمردان تدبیر و امید در استان هرمزگان از اوایل سال 94 عملیات راهسازی در مسیر از سر گرفته شد.
 
در صورت تکمیل احداث این پروژه دسترسی مناطق فراساحلی از جمله شهرستان های بستک،لارستان، مناطق اهل و اشکنان به دریا، جزیره زیبای کیش و بندر استراتژیک و دردست توسعه آفتاب و شهرستان بندرلنگه تسهیل خواهد شد.
 
گفتنی ست راه خور جناح به طول حدود 21 کیلومتر از شهر جناح در شهرستان بستک آغاز و در روستای مراغ از توابع بخش شیبکوه بندرلنگه پایان می یابد.
 
جا دارد مسئولین و معتمدین شهرستان های ذی نفع از این جاده نهایت تلاش خود را برای احیای این راه تاریخی به کار بندند تا هرچه زودتر مردم غرب هرمزگان و جنوب شرق فارس از عواید آن بهره مند گردند...


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۳۸۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید